Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem?

Czasem trudno jest ciekawie zagospodarować wolne chwile. Co robić kiedy wy i wasze pociechy macie już dość codziennych zabaw?

Latawce dla chłopców i dziewczynek – czyli zabawa z wiatrem

Wykonanie tej zabawki może przynieść wam sporo satysfakcji i nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych ani plastycznych. Większość potrzebnych artykułów będziecie mieć zapewne w domu. Łatwe instrukcje tworzenia przeróżnych rodzajów latawców można odnaleźć w internecie. Świetna zabawa nie skończy się na samej pracy wykonawczej. Gotowy latawiec możecie wspólnie puszczać na zewnątrz. Wystarczy do tego wietrzna pogoda i kawałek wolnej przestrzeni.

Wiosenne origami dla dzieci

Ta chińska sztuka wspaniale pobudza wyobraźnię. Do zabawy zazwyczaj potrzeba jedynie kartek papieru, czasem przydatne mogą być też nożyczki i klej. Wybór wzorów w internecie jest ogromny więc wiosenne origami dla dzieci może być naprawdę wyjątkowe. Składać można pudełeczka, w których później można trzymać drobne przedmioty lub stworzyć domowe, papierowe zoo. Opcji jest wiele, a poziom trudności jest na tyle zróżnicowany, że każdy znajdzie instrukcję odpowiednią dla siebie.

Domowe laboratorium dla dzieci – koniecznie sprawdźcie!

Wykorzystując ciekawość dzieci warto uczyć je poprzez zabawę. Wiele interesujących doświadczeń chemicznych czy fizycznych jest bardzo prosta i można je bezpiecznie wykonać w domowym zaciszu. Domowe laboratorium dla dzieci to moc zabawy z której będzie płynęła nauka. Przykładem może być ciecz nienewtonowska, która w zależności od siły nacisku zachowuje się jak ciało stałe lub ciecz. Do jej stworzenia potrzebna jest jedynie mąka ziemniaczana i woda wymieszane w odpowiednich proporcjach. Zabawy na długie wieczory to także eksperymenty przeprowadzane w łazience. Mało kto zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego jak wiele ciekawych doświadczeń można przeprowadzić bez specjalnego sprzętu i umiejętności.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *