Kurtka narciarska dla dziecka i dorosłego

kurtkidladzieci

Jeśli rodzice lubią jazdę na nartach i w ogóle aktywne sporty na świeżym powietrzu, to starają się zaszczepić tę miłość też swoim dzieciom. Dzięki temu ośrodki narciarskie stały się doskonałym miejscem na ferie zimowe dla całej rodziny. Instruktorzy szkół narciarskich świetnie wykonują swoją pracę ucząc dzieci jazdy na nartach. Ale dobranie ubrań będzie odpowiedzialnością rodziców.

Bez wątpienia, najważniejszą jest kurtka narciarska. Ceny takich kurtek są różne w zależności od materiału i funkcji. Najlepszą i chyba najdroższą będzie kurtka, która spełnia te wymogi: wodoodporna, oddychająca, która wyprowadza pot na zewnątrz, a także ciepła i nie ograniczająca ruchów.

W zależności od wykonywanych funkcji kurtki narciarskie są następne:

Hardshell – kurtka z wodoszczelną membraną, idealna na deszczową pogodę. Pod nią można włożyć dodatkowe warstwy ubrań, takie jak ciepła bluza i bielizna termoaktywna. Ale kurtka ta ma niską oddychalność, przez którą podczas intensywnego wysiłku można bardzo się spocić.

kurtka narciarska

Softshell – bez membrany kurtka narciarska, która w odróżnieniu od hardshell ma doskonałą oddychalność, a także jest miękka i wygodna.

dziecko na stoku

TNP DWR Insulated Jacket – bardzo ciepła kurtka, nadaje się do najchłodniejszych ośrodków narciarskich.

dziecko na nartach

Ważne jest rzetelnie wybrać odpowiedni strój, żeby podczas jazdy na nartach nie myśleć o tym, tylko wspaniale spędzać czas.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *