Lalka Barbie – dlaczego jest tak popularna? Czy warto kupić ją na prezent?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem prezentu dla małej dziewczynki, lalka Barbie będzie zawsze dobrym pomysłem. W odsłonie dzielnej policjantki, albo też pani weterynarz, a może bajkowej księżniczki? Tu wybór zależy od ciebie. Jedno jest pewne – podarunek ten będzie spełnieniem dziecięcych marzeń. Dlaczego?

Reklama i inne chwyty

Nie da się ukryć, że za lalką Barbie stoi cały sztab doskonale znających się na rzeczy marketingowców. Dlatego też wokół niepozornej lalki wybudowano potężne imperium, które napędza cały popyt na te zabawki. Są więc dedykowane animowane bajki, wspaniale ilustrowanie książki oraz piosenki. Nadruki z Barbie znajdziesz zarówno na ubraniach jak i dodatkach takich jak czapki, torebki czy spinki do włosów. Lizaki, chrupki i czekoladki to już tylko subtelny dodatek. Wizerunek lalki Barbie jest wszędzie., a dziecko go zapamiętuje.

barbie z rakietą

Lalka Barbie się zmienia

Nie da się ukryć, że w miarę upływu lat lalka Barbie przeszła sporą transformację. Zaczynała od bardzo szczupłej i nienaturalnej figury, aby obecnie przybrać bardziej realne, kobiece kształty. Motywem przewodnim tych lalek jest hasło „możesz być, jaka chcesz!”. Dlatego też w sklepach znajdziemy Barbie w tak wielu odsłonach. Astronautka, syrena, lekarka czy królowa elfów? Małe dziewczynki, bawiące się na co dzień Barbie mogą przebierać w wielu modelach. A wszystko po to, by też same uwierzyły, że mogą żyć na własnych zasadach.

barbie z dzieckiem

Postaw na oryginalne modele

Jak to zwykle bywa, szybko pojawiły się siostry Barbie, często wykonane o wiele gorzej niż oryginalny pierwowzór. Taka lalka, mimo że tańsza, jakością nie dorównuje prawdziwej Barbie. Do tego częściej się psuje i może okazać się niebezpieczna dla małej dziewczynki. Skup się więc na najwyższej jakości. To ona sprawi, że mała dama zyska towarzyszkę do swoich zabaw na długie lata. I kto wie, być może kiedyś przekaże ją w ręce swojej własnej córki? Jest więc to wydatek z gatunku tych, które z pewnością są warte swojej ceny.

barbie ciemnoskóra

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *