Pieluszki jednorazowe kontra wielorazowe – poznaj wady i zalety

pieluszka

W chwili, gdy na świecie pojawia się wyczekiwane przez 9 miesięcy maleństwo, zmienia się właściwie całe życie. Aby uniknąć nerwowych i stresujących sytuacji, wiele decyzji warto podjąć jeszcze przed tą magiczną chwilą. Jedną z nich właśnie będzie wybór pieluszek. Czy warto inwestować w wielorazowe, a może pozostać przy jednorazowych?

Pieluszki jednorazowe

Kupisz je w każdym markecie i dyskoncie. Popularne sieciówki mają nawet specjalnie dedykowane całe linie kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji niemowlaka, w tym także z pieluchami dostosowanymi do wieku i wagi malucha. Wybierając, najlepiej kupić po kilka sztuk z konkretnych marek, aby gdy dziecko już się urodzi, móc dobrać te najlepsze. Znane są przypadki, gdy dziecko było uczulone na jeden rodzaj pieluch jednorazowych, by na drugi nie mieć żadnej reakcji. Wybierając pieluchy, weź pod uwagę wiek i wagę dziecka.

dziecko w pieluszce

Plusy: Są łatwo dostępne i wygodne w użyciu, nie musisz ich prać. Te lepszej jakości zapobiegają odparzeniom wrażliwej skóry.

Minusy: Używając, zaśmiecasz naszą Planetę, wykonane z plastiku mogą negatywnie wpływać na skórę dziecka.

Naturalne pieluszki wielorazowe

Czasy, gdy dzieci miały do wyboru jedynie pieluszki tetrowe, już dawno odeszły do lamusa. Teraz całą gamę naturalnych pieluszek wielorazowych otwierają te wykonane z włókien kokosowych. Ich atutem jest przyjazny dla skóry materiał, który pozwala na właściwą wentylację nawet w upalne dni. Zapomnij również o kłopotliwym i skomplikowanym wiązaniu. Nowoczesne pieluszki wielorazowe są stworzone na wzór tych jednorazowych, zapewniając nie tylko mocne zapięcie, ale i stałe trzymanie na ciele dziecka. W tym przypadku również wybierając model pieluch, weź pod uwagę wagę oraz wiek dziecka. Ma to kolosalne znaczenie dla ich prawidłowego wiązania oraz użytkowania.

Plusy: są ekologiczne, nie musisz ich kupować w dużych ilościach.

Minusy: musisz je prać oraz suszyć, są droższe od ich jednorazowych odpowiedników. Dziecko czuje, gdy ma mokro.

 

A na koniec załączamy link do filmu, w którym przetestowane zostały różne rodzaje pieluszek. Koniecznie zobaczcie:

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *