Planujesz zakup nosidła dla dziecka? Poznaj nasze rady!

Można śmiało powiedzieć, że nosidełko dla dziecka, to jeden z najlepszych wynalazków na świecie. Jest wygodne zarówno dla maluszka, jak i rodzica. Pozwala na przenoszenie dziecka w sposób, który nie obciąża naszego kręgosłupa oraz pozwala mu na spokojny sen, kiedy tylko sobie tego zażyczy. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak tak łatwy jak by się wydawało. Dlaczego? Odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BABYBJÖRN Official (@babybjorn)

Jakich modeli nie wybierać i dlaczego?

Nosidełka, które od razu powinniśmy skreślić z naszej listy, to te, które są zbyt usztywnione oraz nie podtrzymują nóżek dziecka. Może to doprowadzić do momentu w którym maluch będzie zbyt mocno przyciśnięty do piersi, przez co oddychanie będzie znacznie utrudnione. Źle skonstruowany dół nosidełka, spowoduje, że nóżki będą bezwładnie zwisać, a dziecko będzie wręcz wisiało na kroczu. Może to doprowadzić do wielu późniejszych powikłań, takich jak dysplazja czy zwichnięcie stawów biodrowych dziecka. Musimy pamiętać, że ciało malucha jest o wiele bardziej podatne na zmiany i wymaga szczególnej uwagi, aby w przyszłości nasze decyzje nie odbiły się na jego zdrowiu.

Nosidełka ergonomiczne – na nich powinniśmy się skupić!

Ergonomiczny, znaczy dobry! Miękki panel sprawia, że nosidełko idealnie przystosowuje się do pleców dziecka i podtrzymuje jego prawidłową posturę. Nóżki malucha nie zwisają luźno, ponieważ posiadają odpowiednie podparcie na całej długości. Dodatkowo, ergonomiczne nosidełko posiada wypełnienie z miękkiego materiału, dzięki czemu chroni niezwykle delikatną skórę dziecka. Posiada również regulowane pasy, które pozwalają na idealne dopasowanie nosidełka pod naszego dzidziusia. Jednak zanim dokonamy zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. W jakim wieku jest nasze dziecko? Czy potrafi już samo podtrzymywać główkę? Gdzie będzie nam potrzebne nosidełko? Dzięki tym informacjom, wybór odpowiedniego modelu stanie się o wiele łatwiejszy, a nasz maluch spędzi swoje chwile w wygodnym nosidełku. Kto wie, może będzie czuł się tak dobrze, że utnie sobie drzemkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nosidełka|Chusty (@lunadreampl)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Baby Tula (@babytula)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez LennyLamb (@lennylamb)

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *