Trzecie urodziny – co podarować, a czego unikać?

W wieku trzech lat u dziecka powoli zaczyna kształtować się wyobrażenie o świecie, ujawniają się talenty, stopniowo rozwija się charakter i dziecko to bardzo dobrze pokazuje. Na tym etapie maleństwo już wyraźnie wie, co mu się podoba, a co nie. Jeśli dziecko o tym mówi albo rodzic sam zauważa, to nie będzie problemów ze znalezieniem prezentu urodzinowego. Ale jeśli preferencje dziecka nie są jawnie określone, to pomoże lista neutralnych prezentów, którą przygotowaliśmy.

Na początek musimy określić jakich prezentów nie dawać:

pieniądze

Dla osoby darującej najprościej jest dać pieniądze z nadzieją, że jubilat sam kupi sobie prezent, jednak nim nie może być 3-letnie dziecko, ono nawet nie zrozumie, co powinno zrobić z tymi „papierkami”.

ubrania, obuwie

Ubrania i buty sprawiają satysfakcję w późniejszym wieku. 3-latek nie oceni takiego prezentu, a nawet może się rozpłakać.

ubranka

A teraz przejdźmy do najciekawszego, czyli lista super prezentów.

Samochody i lalki to kolejny dobry prezent. Małe czy duże samochodziki, do zabawy w piaskownicy czy w domu, składające się z kilku części czy zmontowane. Lalki, które rozmawiają czy zwykłe, duże czy małe, z wózkiem czy bez. Jest taki duży wybór, więc na pewno znajdzie się coś wspaniałego właśnie dla Twojego dziecka.

domek dla lalek

zabawkowy samochodzik

Klocki, zestaw konstruktora, puzzle i gry planszowe odpowiednie do wieku. Takie rozwojowe i edukacyjne gry to świetny pomysł. Frajdę będzie mieć nie tylko dzieciak, a również rodzice.

klocki

Domowe zwierzątko. Z reguły, dzieci w tym wieku jeszcze nie umieją prawidłowo zachowywać się z takimi gośćmi w domu, ale one zawsze chcą mieć domowego przyjaciela z ogonkiem. To może być kotek, piesek, chomik czy nawet rybki. Opieka nad zwierzaczkiem zostanie dla rodzica, ale dziecko bardzo chętnie będzie pomagać, a w końcu samo się nauczy.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *