
Każdy przyszły rodzic staje przed podjęciem decyzji zakupowej wózka. Ma to być pojazd nie tylko przyjemny do oka, ale także praktyczny i funkcjonalny. Nie każdy chce bowiem zmieniać go co miesiąc. Raczej stawia się na model, który posłuży dziecku do momentu, w którym zacznie ono samodzielnie przemierzać świat.
Wózek 2w1 i 3w1 – podstawowe cechy
2w1 i 3w1 to określenia, z którymi rodzic spotka się w każdym sklepie oferującym wózki dziecięce. Co się za nimi kryje? 2w1 to określenie modelu składającego się z gondoli i siedziska, które w połączeniu ze stelażem tworzy tzw spacerówkę. Z kolei model 3w1 to połączenie gondoli, spacerówki i fotelika. Ten ostatni można zamontować zarówno na stelażu, jak i w samochodzie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdy chcemy zabrać maluszka na szybkie zakupy czy spacer podczas postoju w podróży. Zarówno wózek 2w1, jak i 3w1 starczają dziecku zazwyczaj do momentu, w którym samo zacznie chodzić. By tak się stało rodzic musi zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Wózek 2w1 i 3w1 – parametry
Przy zakupie polecamy przyjrzeć się wymiarom gondoli, która będzie służyła dziecku w pierwszych miesiącach. Najważniejsze, by malec mógł się w niej spokojnie wyciągnąć podczas snu, a także by zmieściła się wraz z nim kołderka lub kocyk. Wymiary gondoli będą szczególnie istotne w sezonie zimowym, kiedy to ubiera się dziecko w kombinezon i stosuje grubsze okrycie wierzchnie. Wymiary nie są bez znaczenia także przy siedzisku tworzącym spacerówkę. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż ma w nim wygodnie podróżować zarówno niemowlak jak i dziecko około dwuletnie. Kolejne aspekty, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę to rodzaj pasów bezpieczeństwa, amortyzacja, zwrotność wózka, a także np. zadaszenie chroniące przed intensywnym słońcem. Wszystkie te aspekty będą wpływały na komfort podróży dziecka, a także wygodę prowadzenia.
Jeśli to możliwe to przed zakupem proponujemy zabrać wózek na jazdę próbną. Chociażby po sklepie. Spróbujcie nim przejechać między sklepowymi alejkami. Dzięki temu od razu wychwycicie jego zalety i niedoskonałości.