Bajki dla dzieci – poznaj nasze zestawienie

Bajki to bardzo ważna część życia każdego dziecka. Dzięki nim uczą się jak radzić sobie w skomplikowanym świecie emocji i dziecięcych potrzeb. Przedstawiamy listę pięciu bajek do obejrzenia wraz z dzieciakami, które sprawdzą się idealnie podczas rodzinnych wieczorów filmowych.

1. Mustang z Dzikiej Doliny – w poszukiwaniu wolności

Mustang z Dzikiej Doliny, opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, który potrafi być bardzo niesprawiedliwy. Cały film ubarwiają piękne piosenki, które na pewno zostaną z nami na długo.

2. Vaiana: Skarb Oceanu – w pogoni za marzeniami

Każdy z nas w pewnym momencie czuje potrzebę przeżycia niezapomnianej przygody. Główna bohaterka w pogoni za marzeniami decyduje się na samotną podróż po oceanie, który skrywa wiele tajemnic.

3. Klaus – coraz bliżej Święta!

Bajka idealna na zbliżające się zimowe wieczory opowiadająca o listonoszu, który trafia na wyspę gdzie mieszkańcy są ze sobą skłóceni. Uratować trudną sytuacje może jedynie magia świąt i prezentów!

4. Potwory i spółka – coś dla odważnych widzów

Kultowa już bajka Potwory i Spółka, to idealne przedstawienie tego, że nad strachem możemy z łatwością zapanować, a wszystkie potwory są straszne jedynie w naszej wyobraźni.

5. Jak wytresować Smoka – każdy zasługuje na szacunek

Stosunkowo nowa, trzyczęściowa produkcja, której główny morał pokazuje jak ważne jest życie w zgodzie z innymi i nieocenianie książki po okładce. Barwna opowieść o Czkawce i jego smoku, która zachwyca zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych.

Bajki to idealny sposób na integracje z naszymi podopiecznymi. Każdy seans powinniśmy zakończyć dyskusją, z której dzieciaki wyciągną nowe wnioski i spostrzeżenia. Zanim jednak przystąpimy do wyboru, warto upewnić się do jakiej grupy wiekowej jest skierowana. W szczególności starsze produkcje potrafią złamać nawet najtwardszych widzów. Dodatkowo, polecamy skupić się na bajkach tworzonych przez studia takie jak Pixar. To właśnie spod ich skrzydeł wychodzą najlepsze produkcje, których morał zapamiętamy do końca życia!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *