Deszczowa pogoda – 3 niezawodne sposoby na nudę

Ciemne chmury za oknem to prawdziwa katorga dla naszych małych podopiecznych. Jest to jednak idealna sytuacja, w której mamy możliwość wykazania się kreatywnością. Istnieje wiele ciekawych zajęć w domu, które możemy wykonywać razem. Jest to nie tylko sposób na zabicie nudy, ale przede wszystkim na integrację. Poniżej przedstawiamy zestawienie 3 najlepszych sposobów na jesienny czas.

1. Malowanie farbkami – rozwijanie kreatywności

Wielu rodziców, ze względu na duże ryzyko pobrudzenia wszystkiego co znajdzie się w zasięgu małej rączki z pędzelkiem, rezygnuje z tego typu rozrywki. Naszym zdaniem, duża szkoda. Wspólne malowanie to idealny przepis na świetną zabawę. Nawet jeśli coś zostanie ubrudzone – co z tego? Farbki pozwalają dzieciom w bardzo ciekawy sposób poznać otaczający je świat. Bałaganowi można w prosty sposób zapobiec, rozkładając w miejscu malowania worki na śmieci lub inny foliowy materiał.

2. Gry planszowe – ćwiczenie mózgu

Wiele osób wraz z wiekiem zapomina o tym, jak świetną rozrywką są gry planszowe. Rozwijają naszą spostrzegawczość, umiejętność analizy, planowania i dostarczają ogrom emocji. W zależności od wieku dziecka, do wyboru mamy naprawdę wiele pozycji. Od najprostszych gier, polegających na przykład na dopasowaniu do siebie poprawnych części, po bardziej skomplikowane gdzie mamy możliwość stworzenia własnego uniwersum. Gry planszowe to idealna odskocznia od komputera i możliwość pokazania, że realny świat też jest super!

3. Masa solna – zajęcia manualne

Masa solna to bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie wolnego czasu dziecka. Jej przygotowanie jest bardzo proste i wymaga jedynie trzech składników: wody, soli i mąki. Po utworzeniu masy, możemy formować ją w dowolne kształty, które później pod wpływem wysokiej temperatury w piekarniku ulegają utwardzeniu. Taka forma zabawy, daje nam pamiątki na całe życie.

Jak widać, deszczowa pogoda wcale nie musi wiązać się z nudą, a wręcz przeciwnie. Jest to idealny czas na zupełnie nowy sposób integracji z rodziną.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *