Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

dziecko w aucie

Kupno fotelika samochodowego dla maluszka a potem starszaka, to jedna z najpoważniejszych decyzji podjętych przez rodziców. Dziecko w samochodzie będzie spędzać zapewne sporo czasu. Dobrze, aby podróż, która stanie się jego udziałem była nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Jak to zrobić?

Od pierwszego dnia życia

Nosidełko to najbardziej popularna forma przewożenia niemowlaków. Foteliki te często pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony doskonale dbają o bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Z drugiej jednak, to pierwszy poważny środek transportu, dzięki któremu dziecko będzie wychodzić na codzienne spacery. Przy zakupie zadbaj o następujące kwestie:

  • Certyfikaty bezpieczeństwa
  • Najwyższą jakość wykonania,
  • Przyjazną wyściółkę dostosowaną do warunków pogodowych.

Zimą nieodzowny okaże się ciepły kombinezon, który dodatkowo ochroni malucha przed chłodem i wiatrem. Latem, to oddychające pokrowce, które sprawią że dziecko będzie miało odpowiednią wentylację.

Fotelik dla starszaka

Kolejnym krokiem jest fotelik dla malucha, wybierany najczęściej wtedy, gdy dziecko już siedzi stabilnie, aż do 4 roku życia. Wybierz wtedy fotelik zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi, ale dodatkowo montowany tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo zwiększy to bezpieczeństwo. Dobrze jest zainwestować w te modele, które mają regulowane oparcie. Dzięki temu zyskasz możliwość dostosowania fotelika nawet dla starszego już dziecka, a tym samym raz kupiony fotelik posłuży długie lata.

Podkładka na cenzurowanym

Kiedy dziecko ma około 9 lat, pozornie zaczyna wyrastać już ze starego fotelika. Wtedy w głowach większości rodziców rodzi się pytanie: „a może wystarczy już tylko podkładka”? Jest łatwo dostępna oraz tania. I na tym kończą się jej atuty. Nic nie będzie chronić naszego dziecka podczas jazdy tak, jak robi to dobry fotelik samochodowy. Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów, dziecko może podróżować bez fotelika w dwóch momentach:

  • Gdy ma powyżej 150 cm wzrostu
  • Gdy waży powyżej 36 kilo i mierzy powyżej 136 cm.

W każdej innej sytuacji, dziecko powinno korzystać z certyfikowanego fotelika samochodowego dla własnego bezpieczeństwa.

A tu jeszcze podrzucamy jak wyglądają testy fotelików bardzo popularnej i dobrej marki Maxi Cosi

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *