Woda czy herbatka? Co podać niemowlakowi?

dziecko pije

Pediatrzy są w tej sprawie zgodni – zarówno woda jak i herbatka to najlepsze, co możesz podać niemowlakowi. Kluczowa jest tu jednak sytuacja, w której to robisz. Jak więc podejść do sprawy pojenia maleństwa? To nic trudnego!

Na ratunek, herbatka

Napar z rumianku oraz kopru cudownie wpływa na funkcjonowanie małego brzuszka. Gdy więc męczy kolka oraz wzdęcia, warto podać dziecku letnią herbatkę. Pamiętaj, aby w butelce dostosować smoczek do wieku niemowlaka. Z oczywistych względów nie może być zza dużym otworem. Nie martw się również, jeżeli dziecko niewiele wypije. Ma mały brzuszek, więc nawet kilka łyków przyniesie dobroczynny skutek.

Wybierając herbatkę dla niemowlaka, weź pod uwagę pochodzenie ziół użytych do mieszanki. Zadbaj, by były najwyższej jakości, z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Wystrzegaj się tanich herbatek ziołowych z marketu. Ich zawartość może nie być najlepsza. Herbatkę dla niemowlaka kup za to w aptece, gdzie farmaceuta z pewnością doradzi ci najlepsze rozwiązanie. Możesz również skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Gdy chce się pić: woda

W każdym innym przypadku, gdy mleko nie wystarcza, aby dziecko odpowiednio nawodnić, wybieraj wodę. Najlepsza będzie oczywiście niegazowana, z dobrych, pełnych minerałów źródeł. Nie musisz jej podgrzewać, temperatura pokojowa będzie optymalna. Zbyt zimna woda mogłaby wystraszyć maluszka, dlatego też nie podawaj tej z lodówki.

Tego unikaj!

Choć reklamy będą kusiły Cię obietnicami zadowolonego maluszka, to jednak są napoje, których lepiej unikać. Należą do nich:

  • Czarna, zielona i czerwona herbata,
  • Słodkie napoje z konserwantami
  • Soki z owoców, co do których nie jesteś pewna działania na maluszka,
  • Gazowanej wody
  • Słodkich wód smakowych

Na te wszystkie napoje przyjdzie jeszcze pora, gdy dziecko będzie większe. Jeżeli już od wczesnych miesięcy przyzwyczaisz dziecko do picia wody, wpoisz mu tym samym zdrowy nawyk. W konsekwencji może uniknąć próchnicy i cukrzycy w przyszłości. Czy to nie kusząca wizja?

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *