Poduszka do karmienia – czy to potrzebny zakup?

dziecko

Kompletowanie wyprawki dla maluszka często kończy się ogromnym dylematem. Wszystko przez to, że polecanych artykułów jest naprawdę wiele. Warto jednak solidnie zastanowić się nad tym czego naprawdę potrzeba, by zapewnić dziecku jak i sobie jak najwięcej komfortu. Jednym z ciekawych akcesoriów jest poduszka do karmienia. To właśnie jej przyjrzymy się dziś bliżej.

Poduszka do karmienia – jaką pełni funkcję?

Jeśli rozważasz zakup jakiegoś towaru to najpierw musisz sprawdzić jakie są jego zalety i ewentualne wady. Dopiero wówczas uzyskasz odpowiedź na pytanie: „Czy naprawdę tego potrzebuję?” Poduszka do karmienia pełni przede wszystkim funkcję stabilizacyjną i zabezpieczająca. Mowa tu o utrzymaniu maluszka w odpowiedniej pozycji podczas karmienia piersią lub butelką. Dodatkowo odciąża ona mamę, która nie musi utrzymywać dziecka obciążając tym samym ramiona i kręgosłup. To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza zaraz po porodzie i kilka tygodni po nim kiedy to organizm kobiety jest szczególnie osłabiony. Warto pamiętać, że noworodka karmi się kilka lub nawet kilkanaście razy w ciągu doby, a to oznacza silne obciążenie fizyczne. Właśnie dlatego poleca się stosowanie poduszki do karmienia, która sprawia, że czynność ta jest mniej dokuczliwa i staje się przyjemnością. Co więcej wspomniana poduszka może także stanowić ogranicznik dla dziecka, które np. leży na łóżku rodziców. W późniejszych miesiącach stosuje się ją również jako małą podporę przy nauce siadania (wszystko zależnie od wieku, nic na siłę).

Poduszka do karmienia – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Skoro wiemy już, że poduszka do karmienia jest przydatna to musimy przeanalizować ofertę dostępnych na rynku produktów. Najważniejsze jest to, by dopasować poduszkę do sylwetki mamy. Musi ona dobrze przylegać do jej ciała i być odpowiednio wysoka. Tak by przy jej zastosowaniu nie trzeba było zaokrąglać pleców przy karmieniu maluszka. Przeglądając ofertę np. https://store.miminu.pl/ należy zwrócić także uwagę na to z jakich materiałów została wykonana poduszka. Najlepsza okaże się bawełna z wypełnieniem silikonowym, które jest antyalergiczne. Taki produkt będzie także sprężysty i wytrzymały. Jeśli dodatkowo będzie wykonany z kolorowej tkaniny w piękny wzór to stanowić będzie również element dekoracyjny pokoju dziecięcego.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *