Choroba lokomocyjna- jak sobie z nią radzić?

Jedną z przykrych dolegliwości z jaką zmagają się rodzice małych dzieci podczas jazdy samochodem są problemy związane z występującymi mdłościami oraz złym samopoczuciu u dzieci. Związane jest to z występowaniem u malców choroby lokomocyjnej. Podstawowymi objawami tej dolegliwości jest wzmożona potliwość dziecka, towarzyszą temu również bóle głowy oraz wymioty. Zazwyczaj choroba ta znika samoistnie po ukończeniu szóstego roku życia, niekiedy jednak objawy te towarzyszą również osobom w wieku dorosłym.

Czym jest choroba lokomocyjna?

Chorobę lokomocyjną nazywamy również morską i kinetozą. Polega ona na zaburzonej pracy błędnika. Organ ten zlokalizowany jest w uchu środkowym człowieka i odpowiada za określenie położenia ciała, a także kierunku poruszania się, bez kontroli wzroku. Gdy poruszamy się nasze ciało zostaje w pozycji spoczynkowej siedzącej, natomiast obraz rejestrowany przez wzrok szybko się zmienia co powoduje zaburzenia pracy błędnika i w efekcie doprowadza do choroby lokomocyjnej.

Jak sobie z nią radzić?

Na szczęście są sposoby, dzięki którym możemy zniwelować uciążliwe dolegliwości związane z podróżą u dzieci. Na rynku dostępne są leki takie jak aviomarin czy lokomotiv, które cieszą się dobrą opinią rodziców, a także pediatrów. Przed podróżą można również podać dziecku lekki posiłek a w czasie jazdy tworzyć przewiew w aucie, by zapewnić ciągły dostęp świeżego powietrza. Można także poprosić dziecko, aby w czasie jazdy patrzyło przez długi czas w jeden daleko oddalony punkt. Ważna jest jazda przodem do kierunku jazdy, ponieważ gdy dziecko zostaje odwrócone tyłem, objawy mogą się zdecydowanie nasilać. Każde dziecko jest inne i inaczej znosi tego typu problemy dlatego dobrze jest przetestować kilka rozwiązań i wybrać te, które dziecku najbardziej odpowiada.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *