Ćwiczenia dla dzieci – jak sprawić, że twoje dziecko polubi ruch?

basen

Babcia się cieszy, kiedy wnuczek wcina jej pierogi z jagodami i wygląda jak mały pączuszek. Przecież dziecku się nie żałuje. Niestety potem malec bierze do ręki tablet, telefon albo zasiada przed komputerem, a piłka i skakanka leżą w kącie. Nie wspominając już o zakurzonym rowerze i rolkach w garażu. Jeśli nie chcesz, aby twoje dziecko miało problem z otyłością już na wczesnym etapie życia, lepiej zacznij działać już teraz i zachęcaj je do aktywności. Być może oznacza to, że samemu trzeba będzie poderwać się z kanapy, ale jeśli to dla ciebie problem, to tym bardziej warto się zmobilizować.

Ćwiczenia dla dzieci – motywacja to podstawa

Dziecko obserwuje cię uważniej niż myślisz i uczy się twoich nawyków. Zastanów się, czy dajesz mu powody by interesował się sportem i aktywnością fizyczną, czy wręcz przeciwnie, kiedy latorośl siedzi obok ciebie na kanapie z telefonem, ty właśnie zmieniasz kanał w telewizorze? Jeśli masz w zwyczaju leniuchować, dziecko nie weźmie cię na poważnie, kiedy każesz mu się ruszyć na podwórko i pograć w piłkę. Dawaj więc dobry przykład i organizuj wspólne zabawy.

Dodatkowo, możesz też nagradzać swoją pociechę za osiągnięcia. Jeśli uda ci się namówić dziecko do uprawiania sportu to upewnij się, że za dobre wyniki i wysokie miejsca w zawodach, sprawisz mu radość jakimś prezentem. Kiedy gracie w piłkę lub ścigacie się na rowerach, niech zwycięzca otrzyma jakiś drobny upominek. Przede wszystkim też chwal, za każdym razem kiedy widzisz, że dziecko robi postępy i stara się być aktywne. Twoja aprobata znaczy więcej niż mogłoby ci się wydawać.

Jakie ćwiczenia dla dzieci są najlepsze?

Złota zasada jest taka, by uczyć dzieci przez zabawę i sprawdza się ona także, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Baw się, graj w piłkę, pływaj w basenie i organizuj wyścigi rowerowe. Podczas spotkań rodzinnych, urządzaj dzieciom zawody sportowe. Jeśli twój maluch obejrzy w telewizji kreskówkę albo film karate, potrenujcie sztuki walki „na niby”, a być może potem poślesz dziecko na zajęcia. Postępuj podobnie, jeśli zauważysz zainteresowanie tańcem. Puść muzykę, poszalejcie trochę, spróbujcie odtworzyć prostą choreografię, a być może niedługo dziecko samo poprosi o zapisanie na warsztaty taneczne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *