Karate – czy warto zapisać swoje dziecko?

karate

Karate to efektowny styl walki wręcz, który przez popkulturę został ochoczo przyjęty. Widowiskowe walki można podziwiać w telewizji, często w wykonaniu wielkich osobowości ze świata kina, takich jak Bruce Lee, Jackie Chan, Steven Seagal czy nieśmiertelny Chuck Norris. Motywy wschodnich sztuk walki pojawiają się także w wielu współczesnych produkcjach dla najmłodszych. Nic więc dziwnego, że dzieciom imponują umiejętności bohaterów, których losy śledzą i niekiedy w zabawach starają się naśladować podpatrzone ruchy. Jeśli zastanawiasz się, czy zapisać swoją pociechę na zajęcia, przeczytaj jakie płyną z tego korzyści.

Karate daje dziecku kreatywne zajęcie

Kiedy twoje dziecko się nudzi albo nie ma zainteresowań wykraczających poza ekran telefonu czy komputera, zajęcia karate to świetny patent na kreatywne zorganizowanie mu czasu. Jeśli natomiast rozpiera je energia, to zapisanie go na zajęcia będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż puszczenie go na podwórko i wyglądanie przez okno, czy nie wykuł sobie jeszcze oka patykiem. Ćwiczenie pod okiem instruktora będzie bezpieczniejsze i pomoże zdobyć nowe umiejętności.

Karate dla dzieci uczy samoobrony

Na zajęciach karate dziecko dowie się nie tylko jak się bronić, ale też nabędzie pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Wyprostowana i pewna postawa, którą nabędzie, odstraszy ewentualnych szkolnych gnębicieli, którzy przeważnie za cel obierają osoby wycofane i słabe. Przy okazji zintegruje się z grupą zajęciową i dzięki temu pozna nowych przyjaciół.

Karate zwiększa sprawność fizyczną dziecka

Jeśli twoja latorośl ma lekkie problemy z nadwagą, ćwiczenie sztuk walki pomoże zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wykształci też umiejętność utrzymania wyprostowanej postawy ciała i koordynacji ruchów. Nie obawiaj się, że dziecku coś się stanie. Treningi prowadzone są przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, bicie po głowie jest zakazane, a instruktorzy nieustannie pilnują, aby nikomu nic się stało.

Karate dla dzieci uczy samodyscypliny

Trening karate poprawia koncentrację, uczy opanowania i dążenia do celu. Dzięki tym umiejętnościom, dziecko nie tylko będzie sprawne fizycznie, ale być może także podciągnie się w nauce. Regularne branie udziału w zajęciach i powtarzanie ćwiczeń wykształci w młodości systematyczność, która przyniesie mu później korzyści w dorosłym życiu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *