Zabawy weselne dla dzieci – jak zorganizować czas maluchom?

dziewczynka

Małe pociechy są najsłodsze kiedy śpią, ale weselne piosenki nie przypominają raczej kołysanek. Musisz się więc przygotować, że dzieciaki będą wam towarzyszyły podczas imprezy. Na pewno chcesz uniknąć sytuacji, w której twoja pięcioletnia chrześniaczka wpycha się między walczące o ślubny bukiet panny, a syn kuzynki z nudów rysuje po stole. Zobacz jak zorganizować im czas, tak żeby też miały fajne wspomnienia z uroczystości, a ich rodzice trochę spokoju przy stole.

Zabawy weselne dla dzieci w pomieszczeniu

Kolorowanki – Przygotuj kartki, kredki, farby, plastelinę albo kolorową bibułę i nożyczki. Cokolwiek co spowoduje, że w dzieciach obudzą się artystyczne dusze. Tematem prac niech będzie para młoda lub weselna zabawa, a państwo młodzi mogą rozdać twórcom zwycięskich prac drobne upominki.

Malowanie twarzy – Wyznacz osobę, która za pomocą farbek (koniecznie łatwo zmywalnych!) z małego Jasia zrobi tygryska, a z Natalki motylka. Odrobina kolorów na buziach od razu sprawi, że najmłodsi goście od razu będą się lepiej bawić. No i zdjęcia z wesela wyjdą świetne!

Iluzjonista – Pokaz magicznych sztuczek na pewno przykuje do krzesła nawet najbardziej rozbrykane dziecko, a i dorośli na pewno chętnie zerkną. Możesz też zatrudnić klauna, ale ci są owiani złą sławą z winy Stephena Kinga. Upewnij się więc, że żaden z maluchów nie miał wcześniej pozwolenia na obejrzenie „To” w telewizji.

Zabawy weselne dla dzieci na zewnątrz

Polowanie na welon – Jeśli nie chcesz, by dzieci czuły się wykluczone z łapania bukietu, podczas uroczystości schowaj welon i zarządź poszukiwania. Mały zwycięzca, który zwróci ci twoją zgubę może jeszcze nie być zainteresowany perspektywą swojego własnego ślubu, zadbaj więc, by otrzymał jakąś małą nagrodę.

Ciuciubabka – Klasyczna zabawa, w której jeden z uczestników zasłania oczy i szuka pozostałych to dobry pomysł, pod warunkiem, że maluchy nadzoruje osoba dorosła. Pamiętaj też, żeby z miejsca zabawy pozabierać wcześniej ostre przedmioty i rzeczy, o które dzieci mogłyby się potknąć.

Bańki mydlane – To świetna i bezpieczna rozrywka dla najmłodszych. Do tego nie wymaga nakładów finansowych. Jeśli nie kupiłaś baniek zawczasu, możesz nawet sama przygotować je z akcesoriów z weselnego stołu. Wystarczą kubeczki, słomki i woda z mydłem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *