Krem na zimę dla dziecka – jaki wybrać?

dziewczynka

Młode matki są bardzo różne, niektóre myślą, że skóra dziecka w ogóle nie potrzebuje żadnych kosmetyków.  Ktoś z kolei kupuje połowę działu kosmetycznego w sklepie dziecięcym, ale nadal nie rozumie, jak dobrze zadbać o twarz dziecka zimą. Jest to zrozumiałe, ponieważ dla swojego dziecka chcesz tego, co najlepsze. A z powodu braku dokładnych informacji i nadmiaru nieporozumień rodzą się mity.

Kosmetyki dziecięce istnieją ze względu na specyfikę budowy i funkcjonowania skóry dziecięcej. Nadwrażliwość, prawie brak podskórnej tkanki tłuszczowej sprawia, że skóra dziecka ​​jest mniej chroniona niż osoby dorosłej, dlatego do pielęgnacji potrzebne są specjalne produkty pielęgnacyjne.

Kosmetyki zimowe są specjalnie zaprojektowane, aby chronić skórę dzieci w okresie zimowym. Mają gęstszą konsystencję, a główne składniki są w większej koncentracji.

Istnieje mit, że dziecko potrzebuje tylko naturalnej pielęgnacji. Częściowo tak, ale częściowo nie. Bo naturalność też potrzebuje miary. Olejki organiczne z naturalnymi aromatami mogą silnie drażnić i powodować reakcję alergiczną. A parafina lub oleje mineralne w emoliencie lub kremie ochronnym na zimę przyniosą tylko korzyści, ponieważ spełnią główne zadanie.

Nawet najcieplejsze ubrania nie ochronią delikatnej dziecięcej skóry twarzy. Czoło, nos i policzki to obszary najbardziej narażone na mróz. I muszą być chronione!

Nakładać krem trzeba ​​co najmniej 20 minut przed wyjściem. Dzięki temu krem ​​ma czas, aby dobrze się wchłonął, a woda, która jest jego częścią, wyparuje. W przeciwnym razie na ulicy nastąpi odparowanie pozostałej wody i dziecko może zamarznąć na policzkach.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *