Baby shower – o co chodzi?

przyjecie

Moda na tę imprezę przyszła do nas zza oceanu. Ponoć każdy pretekst na zorganizowanie imprezy jest dobry, jednak baby shower to celebracja szczególna. Świętuje się tutaj rychłe narodziny maleństwa, więc cała oprawa jest nastawiona na dziecięce akcenty.

Kiedy organizować baby shower?

Imprezę tą najczęściej organizuje się w ostatnich miesiącach ciąży przyszłej mamy, najczęściej w 8 miesiącu. Wszystko zależy jednak od tego, jak ciężarna się czuje i czy podoła trudom związanym z obecnością na spotkaniu.

Kogo zaprosić na spotkanie?

Baby shower to spotkanie głównie w gronie przyjaciółek przyszłej mamy. Spodziewaj się więc znajomych twarzy i rozmów w przyjacielskim gronie. To tak naprawdę ostatnia chwila, kiedy możecie jeszcze na spokojnie porozmawiać o wszystkim. Później może nie być już tak łatwo.

Jak się ubrać na baby shower?

Postaw na casualowy look. Prosta sukienka lub kombinezon zdecydowanie wystarczy. Podczas tego rodzaju spotkań obcasy raczej nie są wymagane. Ma być schludnie i przede wszystkim wygodnie. Zrezygnuj z mocnego makijażu oraz wyzywających kreacji. Zostaw je na wieczorne wyjście do klubu.

Jakie prezenty na tę imprezę?

Dominują gadżety związane z maleństwem. Często goście wcześniej pytają o to, czego brakuje przyszłej mamie do wyprawki. Mogą to być różnego rodzaju akcesoria albo też słodkie ubranka. W dobrym tonie jest subtelna biżuteria oraz różne śmieszne gadżety. Pamiętaj, że to luźne spotkanie z przyjaciółkami, a nie wystawna impreza.

Czy baby shower jest obowiązkowe?

O ile uroczyste świętowanie narodzin dziecka lub też pierwszych urodzin w naszych kręgach kulturowych jest uznawane za obowiązek, o tyle baby shower już nie. Często raczej klasyfikujemy je w kategoriach fanaberii, pretekstu do spotkania się w kobiecym gronie. Baby shower jest jednak coraz bardziej popularne, więc jeżeli marzy Ci się taka impreza, to nie wahaj się z jej organizacją. Dobra zabawa gwarantowana, a przy okazji może to być ostatnia luźna impreza przed urodzeniem dziecka!

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *