Przeziębienie w ciąży? Jak sobie z nim radzić?

Jesteś w ciąży i ciężko Ci wygrzebać się z przeziębienia? Przede wszystkim, możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ przeziębienie i grypa nie mają bezpośredniego efektu na płód, jednak w niektórych przypadkach mogą mieć na niego wpływ pośredni, np. jeśli się odwodnisz. Poniżej dzielimy się z Tobą kilkoma sprawdzonymi sposobami na przeziębienie, dzięki którym szybko wrócisz do zdrowia.

Zastanawiasz się może, dlaczego w okresie ciąży przeziębienia i katar tak długo trwają? Być może pomyślałaś: „Ponieważ nie można przyjmować leków”. Masz częściową rację. Dzieje się tak jednak przede wszystkim dlatego, że w czasie tych dziewięciu miesięcy Twój organizm redukuje efektywność swojego systemu odpornościowego, aby uniknąć sytuacji, że odrzuci on dziecko, ponieważ 50 procent jego materiału genetycznego jest mu nieznana (pochodzi od ojca dziecka). Pamiętaj też, że zmiana, która zachodzi w Twoim organizmie jest ogromna i wymaga ona adaptacji, aby ciąża była okresem wolnym od stresu zawodowego i emocjonalnego.

Klika rad jak odzyskać pełnię sił po przeziębieniu w czasie ciąży

Jeśli przeziębiłaś się, zachowaj spokój, poniższe sposoby na przeziębienie na pewno Ci pomogą.

  1. Więcej odpoczynku

Podczas całego okresu ciąży i nie tylko w czasie przeziębienia zapewniaj swojemu organizmowi dużo odpoczynku. Zawsze, gdy masz ochotę i gdy to możliwe, połóż się do łóżka, lub poszukaj wygodnego miejsca, aby usiąść, gdziekolwiek jesteś. Ważne jest również, abyś unikała wszystkiego, co źle wpływa na Twój sen. Nocą, postaraj się wcześnie zgasić ekrany, dzięki czemu Twój mózg lepiej zrelaksuje się przed snem.

odpoczynek

  1. Przewietrz dom

Koniecznie zadbaj o dobre przewietrzenie wnętrz, w których przebywasz. Wietrz dom codziennie, przynajmniej raz dziennie przez 10 minut. Możesz pootwierać okna przed wyjściem na spacer. Gdy wrócisz, w Twoich pokojach będzie o wiele mniej wirusów i bakterii.

okno

 

  1. Częściowy post

Spożywaj głównie sezonowe warzywa i owoce. Dobrze sprawdzą się również zupy i soki, lecz wybieraj raczej te domowe, ponieważ zapewnią Ci one więcej witamin i soli mineralnych. Pomogą Ci się nawodnić i usunąć z organizmu śluz. Jeśli wsłuchasz się w siebie, zobaczysz, że możliwe, że taki częściowy post zapewni Ci wszystko, co pragniesz spożywać w okresie przeziębienia.

warzywa

  1. Inhalacje

Inhalacje pomogą Ci pozbyć się zalegającego śluzu i sprawią, że kaszel będzie efektywniejszy. Jeśli masz ochotę, możesz sprawić sobie letnią kąpiel z solą lub położyć przekrojoną cebulę na szafce nocnej, ponieważ jej pary wpłyną pozytywnie na Twoje oskrzela. Para leczy.

  1. Spróbuj alternatyw naturalnych

Możesz zacząć od dobrze znanych tradycyjnych sposobów na przeziębienie, takich jak picie wody z miodem i cytryną lub płukanie zatok solą fizjologiczną. Homeopatia, kwiaty Bacha i refleksologia również mogą pomóc Ci w pokonaniu objawów i nie mają żadnych efektów ubocznych. Jeśli chodzi o zioła, podstawowa zasada w czasie ciąży jest następująca: wszystko w umiarze, nie należy nadużywać żadnej substancji, która mogłaby mieć szkodliwy wpływ na dziecko.

woda

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *