Plecak szkolny – jak wybrać odpowiedni dla dziecka?

Każdy odpowiedzialny rodzic, zawsze chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Jednym z momentów, w którym szczególnie powinniśmy o tym pomyśleć, jest rozpoczęcie roku szkolnego. Wybór plecaka, wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak dobrze wybrać?

Efekty źle dobranego plecaka szkolnego

Bóle pleców, skrzywienie kręgosłupa, bóle głowy czy zniekształcenie klatki piersiowej to tylko kilka z wielu przykrych konsekwencji źle dobranego tornistra. W szkołach zdarzają się dni, gdzie poza plecakiem dziecko musi zabrać ze sobą również strój na zajęcia wychowania fizycznego. Do tego dochodzi pudełko ze śniadaniem, bidon z piciem oraz przybory szkolne. Jest to zdecydowanie zbyt duże obciążenie dla tak małych organizmów. Niestety, nie wpłyniemy na ilość rzeczy, które nasze dziecko musi ze sobą zabrać, lecz możemy zainwestować w plecak, który zminimalizuje szkody wyrządzone zbyt dużym obciążeniem.

Jak powinien wyglądać idealny plecak szkolny?

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jest plecak na kółkach przypominający walizkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko nie musi nosić niczego na plecach, jednak często skłania to do zabierania ze sobą dużej ilości niepotrzebnych rzeczy. Właśnie dlatego najlepszy będzie tradycyjny tornister. Podczas jego wybierania, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze – nie może być szerszy niż ramiona dziecka, a jego dolna krawędź powinna kończyć się nad kością miedniczą. Tył plecaka powinien posiadać specjalne usztywnienia oraz przylegać do pleców ucznia. Ma to ogromny wpływ na jego prawidłową postawę. Szelki powinny być miękkie i szerokie oraz posiadać możliwość regulacji. Dużym udogodnieniem, będą również specjalnie zaprojektowane przegrody. Dzięki nim, możemy rozłożyć ciężar tak, aby był jak najmniej problematyczny, zamiast wrzucać wszystko „do jednego wora”. Przegrody mogą okazać się przydatne również w sytuacjach kiedy dziecku wyleje się napój lub inny płyn, ponieważ uchronią ważne podręczniki i zeszyty. Zadbaj o przyszłość swojego dziecka i zapewnij mu ergonomiczny plecak.

www.smyk.com
www.empik.com

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *