Zabawki dla 2 latka Montessori – sprawdź nasze pomysły

dziecko z zabawkami

Na rynku obecnie panuje prawdziwe zatrzęsienie jeśli mowa o zabawkach. Można je dostać praktycznie w każdym sklepie. Niestety prawda jest taka, że nie wszystkie dostępne produkty są warte swojej ceny. Często nie są warte również czasu jaki dziecko ma im poświęcić. Dlaczego? Otóż nie wnoszą one niczego pozytywnego do rozwoju malucha. Właśnie z tego względu warto inwestować jedynie w sprawdzone propozycje, które będą miały wpływ na poznawanie nowych umiejętności czy naukę czynności.

​Pomoce Montessori dla 2 latka – sprawdź je koniecznie!

Właśnie takie są zabawki tworzone w duchu Montessori. Takie, czyli jakie dokładnie? Otóż pomoce Montessori dla 2 latka to przede wszystkim zróżnicowane kształty i kolory, które pozwalają poznawać otaczający malucha świat. Są one dostosowane do potrzeb jakie dziecko ma na tym etapie życia. Pomoce sprawiają także, że praca rodzica czy opiekuna staje się łatwiejsza. Mowa tu przede wszystkim o tym, że Montessori samo w sobie jest bardzo kreatywną formą zabawy. Nie trzeba więc na siłę wymyślać kolejnych rozrywek dla malucha. Zwłaszcza, że pomysły te nie zawsze wnoszą coś do jego rozwoju. Warto więc korzystać z gotowych pomocy Montessori dla 2 latka, czy też dzieci w innym wieku, ponieważ naprawdę się one sprawdzają.

klocki kolorowe

​Zabawki edukacyjne dla 2 latka Montessori – czyli?

Skoro mowa o pomocach, to należy również napisać kilka słów o samych zabawkach Montessori. Wśród nich są oczywiście zabawki edukacyjne dla 2 latka Montessori. Na które warto zwrócić uwagę? Ogólnie można przyjąć, że na wszystkie, które są dopasowane do wieku dziecka. Z całą pewnością sprawdzą się świetnie różnego rodzaju układanki np. wykonane z drewna. Dopasowywanie kształtów, wkładanie zwierzątek na swoje miejsce, czy dopasowywanie elementów. Są to zabawy bardzo rozwijające dla dziecka, a rodzicowi dają one chwile wytchnienia. Dla dzieci około dwu letnich będą odpowiednie również np. takie zabawki jak łowienie rybek. Małe rączki będą mogły ćwiczyć swoją motorykę poprzez próby złapania rybek (magnes posiada wędka i rybka). Zabawki edukacyjne dla 2 latka Montessori to również kolorowe klocki, które maluch może ze sobą dowolnie łączyć.

układanka montessori

​Prezent dla 2 latka Montessori – zawsze się sprawdzi!

Urodziny, imieniny, odwiedziny u znajomych, dzień dziecka i wiele innych to okazje do kupienia maluchowi prezentu. Jeśli nie macie na niego pomysłu to koniecznie rozejrzyjcie się za zabawkami Montessori. Nawet jeśli dziecko otoczone jest już sporą ilością zabawek, to Wasz prezent na pewno mu się spodoba. Dlaczego? Ponieważ będzie go zachęcał do interakcji czego wiele zabawek nie robi. Prezent dla 2 latka Montessori jest więc doskonałym pomysłem. Warto za takimi zabawkami rozglądać się także dla starszych dzieci. Zabawki Montessori zrób to sam – pamiętajcie że tutaj mamy dla Was garść cennych informacji na temat tego jak sami możecie pobawić się w przygotowanie zabawek. Koniecznie sprawdźcie!

You May Also Like

About the Author: admin

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *