Ortodonta – wizyty u niego to moda czy konieczność?

dziecko u dentysty

Jeszcze nie tak dawno aparaty ortodontyczne były traktowane jako coś nowego i bardzo drogiego. Obecnie to już nie jest powód do wstydu, a jedynie coś, co jest zwyczajnym lekiem zaradczym na krzywe zęby. Można nawet powiedzieć, że to już konieczność tak jak wizyty u pediatry czy każdego innego specjalisty.

Dla starszaków

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna być przeprowadzona już w momencie, gdy wypadają mleczaki. Jeżeli zauważysz u dziecka krzywo rosnące stałe zęby, koniecznie zgłoś się do tego specjalisty. Lekarz fachowym okiem spojrzy na całą szczękę oceniając, w jakim stopniu konieczna jest ingerencja ortodontyczna. Nie jest od razu powiedziane, że dziecko dostanie popularne „druty” na zęby. Jest bardzo dużo rodzajów aparatów, zarówno te montowane na stałe jak i te np., tylko na noc. Ogromne znaczenie ma tu konsekwencja, dlatego też jeżeli decydujesz się na leczenie ortodontyczne, wykaż się konsekwencją i doprowadź całą sprawę do końca.

u lekarza

Na aparat nigdy nie jest za późno!

U nas wciąż pokutuje przekonanie, że aparat ortodontyczny to rzecz tylko dla dzieci i nastolatków. Nie jest to jednak prawda, bo decydują się na niego nawet czterdziestolatkowie. Proste, zadbane zęby to nie tylko piękny efekt wizualny, ale i oznaka zdrowia. To właśnie krzywe zęby mogą odpowiadać za napięcie w karku, a także nocne skrzypienie zębami. Nowoczesna aparatura oraz najlepszej jakości materiały sprawią, że wizyta u ortodonty będzie przyjemnością. Nie daj więc sobie wmówić, że na pewne rzeczy już minął czas. Na ratowanie swojego zdrowego uśmiechu zawsze jest czas!

aparat
dental braces – lingual braces, before and after

Wysokie koszty

Nie da się ukryć, że wizyta u ortodonty i związane z nią leczenie może być kosztowne. Jeżeli zamierzasz leczyć się z ubezpieczenia, przygotuj się na długie kolejki oczekujących. Do tego zapłacisz za znieczulenia oraz wszystkie dodatkowe materiały nieobejmujące refundacji NFZ. W przypadku leczenia w prywatnych klinikach czas oczekiwania nie jest długi, jednak musisz liczyć się ze sporymi wydatkami. Te różnią się od siebie w zależności od miasta oraz zakresu prac, jakie trzeba wykonać w ramach szczęki. Jedno jest pewne – zdrowy, piękny i równy uśmiech jest wart każdych pieniędzy!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *