Zajęcia dodatkowe dla dzieci – dopasuj je do wieku i zainteresowań!

deska i piłka

Jak najlepiej poznać, czy jesteśmy w czymś dobrzy, czy też nie do końca? Wystarczy zwyczajnie spróbować. Co zrobić, by podwyższyć swoje kwalifikacje? Iść na kurs doszkalający. Na takich samych zasadach działają również zajęcia dodatkowe dla dzieci. Pozwól maluchowi odkryć swoje pasje!

Wybór pasji dla dziecka

Najlepiej, gdy rodzic sam zauważa, że maluch ma określone zainteresowania. Być może roznosi go energia i fascynuje się piłką? A może marzy o karierze tanecznej lub baletowej? Najczęściej pierwsze dwa zajęcia są otwarte dla wszystkich i do tego bezpłatne. Skorzystaj, aby zorientować się, czy faktycznie to jest coś dla Twojego dziecka.

dziewczynka na koniu

Zajęcia doszkalające

Kiedy dziecko jest w okresie przedszkolnym, raczej niefortunnym byłoby zapisanie go na naukę 3 języków obcych, robotyki i jeszcze treningów na bieżni. W miarę jednak jak rozwija się jego edukacja, można postawić na zajęcia dodatkowe pomagające mu w szkole. I dla jednych będzie to język obcy, dla innych, korepetycje z konkretnych przedmiotów. Inwestycja w dziecko na wczesnym etapie z pewnością zaprocentuje nie tylko lepszymi wynikami w szkole, ale i wyższą samooceną dziecka.

piłkanożna

Ciemna strona zajęć dodatkowych

Planując dziecku inne zajęcia, weź pod uwagę trzy ważne kwestie. Pierwsza z nich, to fakt, czy dziecko będzie miało czas się…nudzić. Nuda to najlepszy sposób na kreatywną zabawę, bo nasz mózg wciąż wymyśla coraz to nowe rozwiązania. Ten stan polecany jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Druga, to napięty grafik. Prócz zajęć dodatkowych dziecko ma również inne obowiązki wynikające ze szkoły. Mimo że dodatkowe lekcje baletu czy angielskiego kuszą, to jednak szkołę postaw na pierwszym planie. Pomyśl jeszcze o logistyce, bo ktoś z dzieckiem musi na nie pojechać. Czy będziecie mieli na to wszystko czas?

Trzecia, to szczera rozmowa z dzieckiem. Nie ma nic gorszego, niż zmuszanie go do zajęć, które kompletnie go nie interesują. Czasem opiekunowie chcą, aby dzieci spełniły ich własne marzenia, które nigdy się nie ziściły. To jednak najgorsze, co możesz zrobić. Daj wybór i nie zmuszaj, gdy widzisz, że ta aktywność nie będzie pasją dziecka.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych form spędzania czasu zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Pamiętajmy bowiem, że zajęcia dodatkowe rozwijają dzieci i przynoszą im nowe umiejętności. Ważne tylko, by dobrać je do zainteresowań!

cross

cross2

rolki

balet

tenis

A co wybiorą Wasze dzieci?

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *