Kreatywne zabawy dla rocznego dziecka – poznaj je!

dziewczynka z zabawkami

Jesteś rodzicem i nie bardzo wiesz jakie zabawy możesz wprowadzić dla swojego rocznego dziecka? Zastanawiasz się na co jest za wcześnie, a na co nadeszła właśnie właściwa pora? Twoi znajomi wprowadzili zabawy, z którymi Twój maluch bardzo szybko się nudzi lub nie jest jeszcze na nie gotowy? Nic w tym dziwnego. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się zupełnie inaczej. Każde również ma inne potrzeby i najzwyczajniej w świecie inne zainteresowania. Tak, dokładnie zainteresowania! Nawet takie maluszki mają już swoje preferencje i warto o tym pamiętać.

Zabawy dla rocznego dziecka w domu

Najczęściej, choć oczywiście nie zawsze dzieci do pierwszego roku życia czas spędzają głównie w domu. Dlatego też właśnie tę kategorię zabaw postanowiliśmy opisać na początku. Na czym skupić uwagę malucha w trakcie dnia? Poznajcie nasze zabawy dla rocznego dziecka w domu.
Na początek zabawa z kształtami. Możecie do tego wykorzystać specjalne organizery, które dają dziecku możliwość wkładania figurek w odpowiednie otwory. Ta zabawa bardzo rozwija, ponieważ uczy nie tylko samych kształtów, ale również wykształca umiejętność precyzyjnego chwytania i przenoszenia przedmiotu. Kolejną zabawą, którą lubi większość dzieci jest układanie puzzli. Nie mówimy tu jednak o drobnych elementach, a o dużych, piankowych puzzlach, z których można ułożyć cały dywan. Takie dopasowywanie kształtów również bardzo pozytywnie wpływa na rozwój malucha. A co powiecie na propozycje zabaw z wodą? Tu również postawić możecie na gotowe rozwiązania oferowane przez różne firmy. Puszczanie stateczków, zatapianie piłeczek to tylko niektóre propozycje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ??????? (@bybitta)

Zabawy dla rocznego dziecka Montessori

Zabawy dla rocznego dziecka w domu to także Montessori. Jest to świetny pomysł na wykorzystanie tego co znajduje się pod ręką by zająć malucha i czegoś go nauczyć. Jakie mamy dla Was pomysły?

– przelewanie i przesypywanie

– nawlekanie

– dopasowywanie kształtów

– nauka kolorów

– konstruowanie z klocków

– granie na instrumentach

– wspólne z rodzicem gotowanie

maluch

Wszystkie wymienione powyżej propozycje należy dobrze dostosować do wieku malucha, zobaczcie również nasz artykuł pt rola zabawy w rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Zabawy dla rocznego dziecka Montessori naprawdę mogą być bardzo interesujące. Jednak przede wszystkim liczy się prostota ich wykonania, która nie oznacza jednak nudnych godzin. Tutaj liczy się kreatywność rodziców i ich praca nad zainteresowaniem dziecka swoimi pomysłami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kit Kids Escolar (@kitkidsescolar)

Zabawy plastycznie dla rocznego dziecka

Plastelina, ciastolina, modelina, masa solna, a także wiele innych ciekawych w dotyku mas czeka już na Twoje dziecko. Zabawy plastyczne dla rocznego dziecka to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Maluchy uwielbiają moczyć łapki we wszystkim i próbować formować kształty. Nie bój się więc dać swojemu dziecku trochę ciastoliny i kilku foremek.

playdoh

Zobaczysz jak będzie rozwałkowywał masę, a później próbował wyciąć z niej wybrany kształt. Nie wszystko się uda od razu, nie każda figurka będzie zachwycająca, ale z całą pewnością zabawa będzie przednia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Personal Blog (@rayhaanandzara)

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *