Kreatywne zabawy ruchowe dla dzieci w domu i na dworze

pajączek

Macie w domu prawdziwe wulkany niespożytej energii? Nie wiecie gdzie ją ulokować, by nie tylko dzieci były „wybiegane”, ale przy okazji świetnie się bawiły i przy okazji się czegoś nauczyły? Jeśli tak, to właśnie dla Was jest ten artykuł.

Zabawy ruchowe dla dzieci w domu

Na dworze brzydka pogoda? Nie macie w pobliżu domu miejsca, w którym dzieci mogą się bezpiecznie pobawić? W tych i wielu innych przypadkach doskonale sprawdzają się zabawy ruchowe dla dzieci w domu. Czy potrzebujecie do tego wiele wolnego miejsca? Nie zawsze, czasem bardziej chodzi o kreatywność, nie trzeba przecież od razu rozgrywać w domu moczu piłki nożnej (chociaż…).

Co powiecie na ustawienie w dziecięcym pokoju małej, składanej bramki do piłki nożnej, byście mogli wspólnie postrzelać gole? A może zdecydujecie się na kosz do koszykówki na regulowanej podstawie, którą można dopasować zarówno do wzrostu dziecka, jak i możliwości pomieszczenia? Nie załamujcie rąk jeśli wcale nie macie ochoty wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup akcesoriów. Równie dobrze zabawy ruchowe dla dzieci w domu mogą opierać się na tym co macie pod ręką. Rozłóżcie na podłodze paski do spodni i pokażcie swoim pociechom jak przez nie przeskakiwać. Możecie również uformować koła i skakać z jednego do drugiego. A jeśli macie nieco więcej przestrzeni to możecie także zamontować drabinki lub małe ścianki wspinaczkowe. Wówczas dobra zabawa murowana!

Ćwiczenia ruchowe dla dzieci – dla zabawy i zdrowia

Musicie wiedzieć, że w aktywności fizycznej dzieci chodzi o to samo co u dorosłych. Utrzymanie kondycji, poprawa sylwetki, praca nad koordynacją ruchów, a nierzadko również korygowanie wad postawy. To wszystko można osiągnąć regularnie ćwicząc z dziećmi. Pokazujcie im proste ćwiczenia, które nie sprawią im trudności w wykonaniu, ale za to będą bardzo skuteczne. Pamiętajcie, że zwyczajne wydawać by się mogło chodzenie po równoważni jest naprawdę dobrym ćwiczeniem! Tak samo jak wspinanie się po drabinkach, czy popularnych ostatnio na placach zabaw pajączkach.

Zabawy ruchowe dla dzieci do dworze i w domu YouTube

Nadal nie macie pomysłu jakie zabawy ruchowe dla dzieci wprowadzić w domu i na dworze? Tutaj z pomocą niewątpliwie przychodzi Internet, a dokładniej YouTube. Znajdziecie tam całą masę ciekawych i przede wszystkim inspirujących filmików, które wprowadzą Was i Wasze dzieci w świat aktywności fizycznej. Na naszej stronie znajdziecie również inne powiązane artykuły np zabawy dla rocznego dziecka w domu. Sprawdźcie sobie je koniecznie, ponieważ jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, która nie raz może uratować Wam dzień! Życzymy dobrej zabawy!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *