Zabawy na długie wieczory to…? Poznaj 3 niezawodne propozycje

dziecko

Jesień, zima, a może po prostu zmęczenie i brak chęci na zabawy na dworze? Zazwyczaj taki stan towarzyszy jedynie rodzicom, ponieważ dzieci zawsze są pełne energii. Tą właśnie energię trzeba jakoś spożytkować, by mogły normalnie zasnąć. Podpowiadamy dziś 3 zabawy, które są ponadczasowe i zapewniają dzieciom rozrywkę.

Klocki dla niemowlaka i starszaka

Banalne? Nieprawda! Obecnie na rynku jest tak szeroki wybór klocków, że tu nie ma mowy o nudzie. Dla młodszych duże, dla nieco starszych drewniane, dla jeszcze starszych Duplo, dla tych w wieku szkolnym Technic. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Budując możecie postawić na własną kreatywność lub kopiowanie. Sprawdźcie w internecie jak wyglądają ciekawe budowle z klocków i spróbujcie je odtworzyć. Gwarantujemy, że zajmie Wam to sporo czasu, a i zmusi do kombinowania. A efekt? Efektem będą zadowolone buzie i dzieci i Wasze.

Puzzle dla dzieci 3 letnich i starszych

Na puzzle zawsze jest czas i to w każdym wieku. W ofercie sklepów znajdziecie nawet puzzle dla rocznego dziecka. Sklepowe półki się wręcz uginają pod ich ciężarem. Można więc spokojnie dobrać puzzle dostosowane do wieku układającego. Kiedy uda się połączyć ze sobą wszystkie elementy satysfakcja gwarantowana. Zwłaszcza gdy na obrazku pojawi się ulubiony bajkowy bohater.

Lepienie z plasteliny dla dzieci – moc kreatywności!

Wszystko z czego można coś ulepić. Tutaj potrzebna jest wyobraźnia, a figurki same zaczną powstawać. Jeśli Wasze dzieci lubią to zajęcie to możecie zacząć inwestować w różnego rodzaju zestawy, które dodatkowo uatrakcyjniają lepienie. Ciekawym pomysłem będzie zakup zestawu dentystycznego. Leczenie ząbków z plasteliny stanie się dobrym pretekstem do nauki dobrych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.

Wszystkie te zabawy nie tylko zajmują czas, ale również rozwijają Wasze dzieci i to niezależnie od tego w jakim są wieku!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *