Wózki dziecięce – różne warianty do wyboru

wozek

Wielka radość panuje, gdy w rodzinie pojawia się dziecko. Kupujemy ciuszki, zabawki, kosmetyki. Wśród niezbędnych akcesoriów dla dzidziusia wielką rolę odgrywają wózki dziecięce. Na rynku znajdujemy różne modele dopasowane do funkcji, jaką mają spełniać. Trzy w jednym, dwa w jednym, czy spacerówka- wszystkie funkcjonalne i wygodne. Kółka żelowe, pompowane czy piankowe? Nowy czy używany? Zastanawiamy jaki wózek i gdzie go kupić. Poznajmy najciekawsze propozycje, zapoznając się z artykułem. Wtedy nasz wybór będzie pewny.

Wózek 2w1 – wygodna zmiana gondoli w spacerówkę

Wózek dwa w jednym to wygodne rozwiązanie. Dla maluszka, noworodka czy niemowlaka, który nie umie jeszcze siedzieć, używamy gondoli, którą łatwo można przeobrazić w spacerówkę. Głęboka wersja wózka chroni dziecko w czasie snu, posiada daszek, który w zależności od sytuacji może być opuszczony lub zakryty. Dziecko starsze, ciekawe jest świata, w spacerówce może usiąść wygodnie, opierając nóżki i podziwiać to, co widzi. W razie niepogody lub zbyt mocno grzejącego słońca naszą pociechę ochroni zamontowany daszek. Kupno wózka 2w1 dla dziecka jest oszczędnością, nie musimy już martwic się o zakup osobnej spacerówki, gdy nasze dziecię podrośnie. I zawsze można wrócić do gondoli, gdy szkrab jest na tyle mały, by w niej się zmieścić. Na wycieczkach czy dużych spacerach obydwie wersje są przydatne, szybka zamiana wariantu jednego w drugi jest bezproblemowa. Można zakupić takie wózki w Internecie, na portalach, a także pójść i wybrać osobiście. Do wyboru mamy sprzęt nowy i używany, w różnych wersjach i kolorach.

wozek dzieciecy

Wózek 3w1 – bezpieczeństwo i wygoda

Wózek trzy w jednym święci tryumfy. Bo taka wersja to prawdziwy rarytas. Gondola nadaje się dla dzieci od pierwszych chwil życia, które muszą być odpowiednio ułożone. Zamontowana budka ochroni przed czynnikami atmosferycznymi. Fotelik samochodowy to prawdziwy hit. Ułatwia podróżowanie z maluchem, zapewniając mu bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Wózek 3w1 służy też do usypiania jako kołyska, gdyż posiada odpowiednią budowę. W czasie jazdy dziecko nie jest narażone na wstrząsy. Po odbytej podroży, możemy w nim wynieść dziecko z samochodu. Spacerówka ułatwia starszemu maluchowi poznawanie otoczenia w czasie spaceru lub wycieczki. Wszystkie trzy części wózka dziecięcego, można zabierać ze sobą wszędzie. Sposób jego składania jest łatwy i czynność tę wykonuje się szybko. W dzisiejszych czasach kółka wózkowe mają różne rodzaje: pompowane, żelowe i piankowe. Te pierwsze sprawdzają się na trudnym terenie, plaży, lesie czy wyboistej drodze. Tak samo żelowe, dobre do wyboistych obszarów. Piankowe są lekkie, czyli na spacer ze starszym szkrabem w sam raz. On sobie idzie, a my nie musimy nieść ciężaru. Lekkość jest również dobrym rozwiązaniem, gdy musimy wnosić wózek na wyższe piętra domów mieszkalnych. Z ciężkim sprzętem trudno sobie poradzić. Tak więc wybór kółek jest bardzo ważny.

wozek

Wózek spacerówka- maluch poznaje świat

Wózek spacerówka jest znany od dawna. Jak nazwa wskazuje, używamy go, gdy idziemy na spacer. Nadaje się dla maluchów trochę starszych, które potrafią siedzieć. Zazwyczaj lekki i wygodny, dający się szybko złożyć. Starsze dzieci nie potrafią usiedzieć w miejscu, zwłaszcza te, które dopiero uczą się chodzić. Lekkość spacerówki jest wielkim atutem, gdy musimy pędzić za ciekawskim maluchem. Sen w spacerówce również jest możliwy. Wygodę zapewni regulowane oparcie. Gdy maluch śpi lub siedzi, ma zapewniony pełny komfort. Do tego wariantu używana jest zazwyczaj moskitiera i folia zabezpieczająca. Nie musisz się martwic, że maluszek zmoknie. Może sobie siedzieć czy spać bezpiecznie i komfortowo. Lekkość wózka jest też ważna w czasie podroży. Trudno zabierać jakiś ciężki i większy sprzęt, gdy idziemy na plażę, obładowani ekwipunkiem czy wybieramy się na dłuższą wycieczkę. Dzieciak zmęczony chodzeniem chętnie odpocznie w spacerówce, a nawet utnie sobie drzemkę. Zgrabny i leciutki wózek będzie dobrym wyborem.

spacerowka

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *